spo swoosh sportacentrs logo jpg

''Jūrmala'' tiek diskvalificēta no Ziemas kausa

Šodien Virslīgas pirmssezonas sagatavošanās turnīra ''Ziemas kauss 2014'' organizatori par vairākkārtēju turnīra nolikuma punktu neievērošanu pieņēma lēmumu no turnīra diskvalificēt futbola centra ''Jūrmala'' komandu.

Media

Lēmums pieņemts pēc komandas pieļautajiem pārkāpumiem pirms pirmdienas spēles pret FB ''Gulbene'', kad pēc atkārtotiem organizatoru aicinājumiem netika iesniegta korekti aizpildīta spēlētāju papildpieteikumu veidlapa reglamenta punktu noteiktajā termiņā, turklāt par identisku pārkāpumu klubam jau esot brīdinātam arī pirms 20.janvāra Ziemas kausa spēles pret FK ''Jelgava''.

Ņemot vērā visu augstāk minēto, šodien turnīra organizatori nolēma izmantot savas reglamentā noteiktās tiesības un piešķir Jūrmalas klubam sekojošas disciplinārās sankcijas:

1. Par reglamenta 3.4. punktā noteiktā ''Jaunu spēlētāju papildus pieteikums jāiesniedz ne vēlāk kā divas stundas pirms kārtējās spēles sākuma'' neievērošanu pirms 2014. gada 10. februāra spēles pret FB Gulbene piešķirt FC ''Jūrmala'' EUR 142,29 soda naudu;

2. Atbilstoši reglamenta 8.8. punktā minētajam ''Ja klubs pēc atkārtota uzaicinājuma neiesniedz pieteikumu vai papildus pietikumu vai neveic labojumus spēles protokolā, tas var tikt diskvalificēts no turnīra'' diskvalificēt FC ''Jūrmala'' no turpmākas dalības ''Ziemas kausā 2014''.

Biedrības ''Latvijas Futbola Virslīga'' izpilddirektora Emīls Latkovskis: ''Viens no priekšnosacījumiem Latvijas futbola attīstībai ir mūsu darba vides un kultūras sakārtošana. Tikai ar profesionālu attieksmi pret sevi un citiem mēs varam domāt par attīstību. Ja mums jau pirmssezonā ir precedenti, kad kādam ir problēmas ar kopējo noteikumu ievērošanu, tad šādu rīcību ir jāsoda. Šis lēmums ir daļēji simbolisks. Lai tas kalpo kā apliecinājums FC Jūrmala un citiem klubiem, ka ''Latvijas Futbola Virslīgas'' vadība vienmēr būs par profesionālu darba vidi, kurā iesaistītie pilda dotos solījumus, ciena viens otru un attiecas profesionāli pret futbolu.''

"Domāju, ka ''Jūrmalai'' šī diskvalifikācija nāks par labu, lai pārdomātu savu gatavošanos sezonai. Komanda janvārī nāca klajā ar paziņojumiem par spēcīgu ārvalstu spēlētāju piesaistīšanu un lieliem mērķiem Virslīgas 2014. gada čempionātam, taču parādītais sniegums laukumā līdz šim sistemātiski izpalicis. Novēlu komandai sakārtot iekšējos procesus un strādāt profesionāli, lai varētu veiksmīgi iziet licencēšanās procesu startam Virslīgā, kas noteikti nebūs izdarāms ar vieglprātīgu attieksmi,’’ piebilda Latkovskis.

Tāpat šodien tika pieņemts lēmums ar atkārtotu naudas sodu 142,29 Eur apmērā sodīt Daugavpils ''Daugavu'' par nepareizu spēles protokola aizpildīšanu pirms 3.februāra  ''Ziemas kausa'' spēles pret FC ''Jūrmala''.

Par tīru spēli!

Citas ziņas